Influencer, czyli kto?

PR, marketing i reklama to obszary, które wymagają czasem nietypowych rozwiązań. Jednym ze sposobów na ocieplenie wizerunku firmy jest skorzystanie z pomocy influencera. Kim jest ów tajemnicza persona..? I jak 

Influencer to ktoś, kto ma wpływ (ang. Influence – wpływ, oddziaływanie) na jakąś społeczność. Taka osoba jest autorytetem w jakiejś dziedzinie. Jej wypowiedzi przyciągają uwagę, dzięki czemu skupia wśród siebie duże grono odbiorców. Obecnie influencerami stają się najczęściej blogerzy, youtuberzy lub aktorzy, a także sportowcy.

Dlaczego warto pozyskać influencera?

Wizerunek influencera jest nieocenionym narzędziem, które można włączyć w działania marketingowe. Wybierając osobę reprezentującą dziedzinę, w której chcemy wypromować klienta, dotrzemy do interesującej nas grupy docelowej. Dobrym przykładem może być zaangażowanie Radka Kotarskiego, twórcy popularnego kanału YouTubowego „Polimaty”, do reklam banku Millenium. Młody mężczyzna opowiada w spotach o ciekawostkach, przechodząc następnie do korzyści, jakie przyniesie potencjalnemu klientowi skorzystanie z oferty banku. Dlaczego wybrano właśnie jego? W kampanii wykorzystano fakt, że kanał YouTubowy Radka Kotarskiego zawiera filmiki z jego udziałem, w których opowiada on… o ciekawostkach z różnych dziedzin życia powołując się na fakty historyczne i naukowe. „Polimaty” mają ponad 50 tysięcy sybskrybentów, a wizerunek youtubera jest kojarzony z rzetelną wiedzą przekazywaną w przystępny sposób. Bank Millenium wykorzystał to, aby dotrzeć do inteligentnych, młodych ludzi poszukujących potwierdzonych, godnych zaufania informacji. W ten sposób wizerunek Banku ulega poprawie, wzbudza szacunek i zyskuje sympatię osób ceniących kompetencję i sumienność.

Czym się kierować podczas wyboru influencera?

Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, do kogo chcemy dotrzeć. Jeżeli zależy nam na pozyskaniu nastoletnich klientów, warto skorzystać z pomocy gwiazd, które są ich idolami. Jeśli natomiast chcemy wypromować firmę, która swoją ofertę kieruje do osób dojrzałych i seniorów, wybierzmy lubianego przedstawiciela tego pokolenia (np. prezentera programu, którego odbiorcami są osoby w preferowanym przedziale wiekowym). Musimy też mierzyć siły na zamiary, czyli wziąć pod uwagę nasz budżet. Jeśli nie stać nas na zatrudnienie gwiazdy dużego kalibru, poszukajmy influencerów np. w przestrzeni internetowej. Promocję projektantów można z powodzeniem powiązać z blogerami modowymi, a przedsiębiorców z branży IT lub nowych technologii z osobami, które prowadzą kanał na temat ciekawostek ze świata nauki lub robią eksperymenty. Pamiętajcie, że nie może to być osoba przypadkowa. Zależy nam przecież na wizerunku, za którym podążą „tłumy”, czyli użytkownicy obserwujący naszego influencera.

Zostaw to zawodowcom, czyli nam!

Przekonanie wpływowej osoby do współpracy nie należy do najłatwiejszych zadań. Włączenie influencera do działań marketingowych wymaga przede wszystkim dobrego opracowania całej strategii działania. Należy wymyślić ideę kampanii, terminy realizacji poszczególnych elementów oraz plan na wypadek, gdyby nasz influencer nie przystał na współpracę. Bardzo ważne są także argumenty, które przekonają potencjalnego partnera do wzięcia udziału w kampanii. Brzmi strasznie? Nie bój się! Jesteśmy od tego, żeby Ci pomóc! 🙂 Przekonaj się, jakie korzyści niesie instagram marketing!

PODOBNE ARTYKUŁY:

 

 

Dobierzemy działania dostosowane do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami: biuro@comunicativo.pl 606 221 784

Zobacz koniecznie

Klienci chcą marek z wartościami. Komunikuj je!

„Trzeba wejść w biznes i w nim po prostu być” – te czasy już minęły… Współczesne […]

Blog firmowy, Marka, Marketing, Public relations

Influencer marketing dobrze zmierzony

Wpływowy, znany i (nie) zawsze przez wszystkich lubiany, a do tego chętnie wyrażający swoje opinie na […]

Blog firmowy, Digital marketing, Influencer marketing

Dobry PR, to kompleksowy PR

Obszar działań public relations jest często utożsamiany wyłącznie z media relations bądź pisaniem tekstów np. do […]

Content marketing, Public relations

Łódź Kreuje © Comunicativo 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone Klauzula RODO Polityka Prywatności